# 22MWCA350750TAB
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 22MWCA350750TAB
- **Manufacturer:** Essentra Components
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Cable Supports and Fasteners
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/22mwca350750tab
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/22mwca350750tab#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Natural
- **Height:** 0.525" (13.34mm)
- **Length:** 0.750" (19.05mm)
- **Material:** Polyamide (PA66), Nylon 6/6
- **Material Flammability Rating:** UL94 V-2
- **Mounting Type:** Adhesive
- **Opening Size:** 0.350" L x 0.250" H (8.89mm x 6.35mm)
- **Type:** Clip, Wire Saddle on Base
- **Type Attributes:** Micro
- **Width:** 0.750" (19.05mm)