# 22MP12515
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 22MP12515
- **Manufacturer:** Essentra Components
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Bushings, Grommets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/22mp12515
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/22mp12515#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/12/99/87/1299871-RPC7244-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Bushing, Grommet Type:** Bushing
- **Color:** Black
- **Diameter:** 0.937" (23.80mm)
- **For Use With:** Cable, Wires
- **Material:** Polyamide (PA66), Nylon 6/6
- **Material Flammability Rating:** UL94 V-2
- **Panel Cutout Dimensions:** Circular - 1.250" (31.75mm)
- **Panel Thickness:** 0.125" (3.18mm)