# 22MP07509W
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 22MP07509W
- **Manufacturer:** Essentra Components
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Bushings, Grommets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/22mp07509w
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/22mp07509w#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Bushing, Grommet Type:** Bushing
- **Color:** White
- **Diameter:** 0.562" (14.27mm)
- **Features:** Snap-Mount
- **For Use With:** Cable, Wires
- **Material:** Polyamide (PA66), Nylon 6/6
- **Material Flammability Rating:** UL94 V-2
- **Panel Cutout Dimensions:** Circular - 0.750" (19.05mm)
- **Panel Thickness:** 0.125" (3.18mm)