# 22HSC0280
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 22HSC0280
- **Manufacturer:** Essentra Components
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Cable Supports and Fasteners
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/22hsc0280
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/22hsc0280#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** White
- **Material:** Polyamide (PA66), Nylon 6/6
- **Material Flammability Rating:** UL94 V-2
- **Material Thickness:** 0.070" (1.78mm)
- **Opening Size:** 1.123" ~ 1.296" (28.52mm ~ 32.92mm)
- **Type:** Clamp, Hose
- **Type Attributes:** Push-Fit
- **Width:** 0.280" (7.11mm)