# 22HC2125
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 22HC2125
- **Manufacturer:** Essentra Components
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Cable Supports and Fasteners
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/22hc2125
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/22hc2125#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Natural
- **Material:** Polyamide (PA66), Nylon 6/6
- **Material Thickness:** 0.063" (1.60mm)
- **Opening Size:** 2.120" ~ 2.390" (53.85mm ~ 60.71mm)
- **Type:** Clamp, Hose
- **Type Attributes:** Push-Fit
- **Width:** 0.406" (10.31mm)