# 22DSC500250
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 22DSC500250
- **Manufacturer:** Essentra Components
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Cable Supports and Fasteners
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/22dsc500250
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/22dsc500250#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Natural
- **Height:** 0.359" (9.12mm)
- **Length:** 1.500" (38.10mm)
- **Material:** Polyamide (PA66), Nylon 6/6
- **Mounting Type:** Adhesive
- **Opening Size:** 0.250" (6.35mm)
- **Panel Hole Size:** 0.195" (4.95mm)
- **Type:** Clip, U-Type
- **Width:** 0.500" (12.70mm)