# 2220Y2000225MXTWS2
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 2220Y2000225MXTWS2
- **Manufacturer:** Knowles / Syfer
- **Category:** Capacitors
- **Subcategory:** Ceramic Capacitors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/2220y2000225mxtws2
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/2220y2000225mxtws2#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** Boardflex Sensitive
- **Capacitance:** 2.2 碌F
- **Features:** Soft Termination
- **Mounting Type:** Surface Mount, MLCC
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Size:** 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
- **Temperature Coefficient:** X7R
- **Thickness (Max):** 0.177" (4.50mm)
- **Tolerance:** 卤20%
- **Voltage:** 200V