# 22-CBSA-4.25X5.5X0.2
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 22-CBSA-4.25X5.5X0.2
- **Manufacturer:** Leader Tech Inc.
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Shields
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/22-cbsa-4-25x5-5x0-2
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/22-cbsa-4-25x5-5x0-2#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Height:** 0.200" (5.08mm)
- **Length:** 5.500" (139.70mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount, Through Hole
- **Type:** Shield, 2-Piece
- **Ventilation:** Non-Vented
- **Width:** 4.250" (107.95mm)