# 22-60RH-BD-16
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 22-60RH-BD-16
- **Manufacturer:** Leader Tech Inc.
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/22-60rh-bd-16
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/22-60rh-bd-16#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Attachment Method:** Adhesive
- **Height:** 0.220" (5.59mm)
- **Length:** 16.000" (406.40mm)
- **Material:** Beryllium Copper
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 121°C
- **Plating:** Unplated
- **Type:** Fingerstock
- **Width:** 0.600" (15.24mm)