# 21L-CBSA-2.25X6.0X0.225
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 21L-CBSA-2.25X6.0X0.225
- **Manufacturer:** Leader Tech Inc.
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Shields
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/21l-cbsa-2-25x6-0x0-225
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/21l-cbsa-2-25x6-0x0-225#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Height:** 0.225" (5.72mm)
- **Length:** 6.000" (152.40mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount, Through Hole
- **Type:** Shield, 2-Piece
- **Ventilation:** Non-Vented
- **Width:** 2.250" (57.15mm)