# 21B-S200N-C
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 21B-S200N-C
- **Manufacturer:** Qualtek
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Cable Ties and Zip Ties
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/21b-s200n-c
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/21b-s200n-c#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Bundle Diameter:** 2.00" (50.80mm)
- **Color:** Natural
- **Length:** 7.75"
- **Material:** Polyamide (PA66), Nylon 6/6
- **Mounting Type:** Push Mount, Arrowhead
- **Tensile Strength:** 50 lbs (22.68 kg)
- **Width:** 0.189" (4.80mm)