# 21458-26-2-0500-0104-1-TS
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 21458-26-2-0500-0104-1-TS
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/21458-26-2-0500-0104-1-ts
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/21458-26-2-0500-0104-1-ts#rfq
- **Conductor Material:** Copper, Tinned
- **Conductor Strand:** 7/0.0063"
- **Jacket (Insulation) Diameter:** 0.102" (2.59mm)
- **Jacket (Insulation) Material:** Polyphenylene Ether (PPE)
- **Jacket (Insulation) Thickness:** 0.0150" (0.381mm)
- **Jacket Color:** Black, Red
- **Length:** 500.0' (152.4m)
- **Number of Conductors:** 2
- **Operating Temperature:** -10°C ~ 80°C
- **Ratings:** UL Style 21458
- **Voltage:** 300 V
- **Wire Gauge:** 26 AWG