# 2103-440-B-25
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 2103-440-B-25
- **Manufacturer:** RAF Electronic Hardware
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Board Spacers, Standoffs
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/2103-440-b-25
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/2103-440-b-25#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Between Board Height:** 0.438" (11.13mm) 7/16"
- **Color:** Black
- **Diameter:** 0.250" (6.35mm) 1/4" Hex
- **Gender:** Female, Female
- **Length:** 0.438" (11.11mm)