# 204XM-18-S
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 204XM-18-S
- **Manufacturer:** E-Z-Hook
- **Category:** Test and Measurement
- **Subcategory:** Test Leads - Jumper, Specialty
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/204xm-18-s
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/204xm-18-s#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/15/42/04/15420470-204XM-6-S-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **1st Connector:** Micro Hook
- **2nd Connector:** Micro Hook
- **Cable Length:** 18.0" (457.20mm)
- **Configuration:** Grabber, Hook to Grabber, Hook
- **Contents:** 10 Leads, Multiple Colors
- **Current Rating (Amps):** 2.5 A
- **Material:** Poly-Vinyl Chloride (PVC)
- **Temperature Range:** 221°F (105°C)
- **Voltage:** 1000V (1kV)
- **Wire Gauge:** 22 AWG