# 202W321-12-0
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 202W321-12-0
- **Manufacturer:** TE Connectivity
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Heat Shrink Boots, Caps
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/202w321-12-0
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/202w321-12-0#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Black
- **Large Diameter Recovered:** 0.120" (3.05mm)
- **Large Diameter Supplied:** 0.240" (6.10mm)
- **Large Recovered Length:** 0.910" (23.11mm)
- **Material:** Fluoroelastomer (FKM), Flexible
- **Shell Size:** 21
- **Total Length Recovered:** 1.140" (28.96mm)