# 202R18N330JV4E
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 202R18N330JV4E
- **Manufacturer:** Johanson Dielectrics Inc.
- **Category:** Capacitors
- **Subcategory:** Ceramic Capacitors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/202r18n330jv4e
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/202r18n330jv4e#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/70/9-/10/709-1036-6-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** General Purpose
- **Capacitance:** 33 pF
- **Features:** High Voltage
- **Mounting Type:** Surface Mount, MLCC
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Size:** 0.125" L x 0.062" W (3.17mm x 1.57mm)
- **Temperature Coefficient:** C0G, NP0
- **Thickness (Max):** 0.067" (1.70mm)
- **Tolerance:** 卤5%
- **Voltage:** 2000V (2kV)