# 202A132-25/225-0
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 202A132-25/225-0
- **Manufacturer:** TE Connectivity
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Heat Shrink Boots, Caps
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/202a132-25-225-0
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/202a132-25-225-0#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/13/40/35/1340352-A145209-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Black
- **Features:** Adhesive Coating, Fluid Resistant
- **Large Diameter Recovered:** 0.559" (14.20mm)
- **Large Diameter Supplied:** 1.118" (28.40mm)
- **Large Recovered Length:** 1.098" (27.89mm)
- **Material:** Elastomer, Semi-Rigid
- **Shell Size:** 32
- **Small Diameter Recovered:** 0.260" (6.60mm)
- **Small Diameter Supplied:** 1.118" (28.40mm)
- **Small Recovered Length:** 0.630" (16.00mm)
- **Total Length Recovered:** 2.020" (51.31mm)