# 2022D504-047
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 2022D504-047
- **Manufacturer:** Winchester Interconnect
- **Category:** Coaxial Connectors (RF)
- **Subcategory:** Coaxial Connector (RF) Assemblies
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/2022d504-047
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/2022d504-047#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Cable Group:** 0.047" Semi Rigid
- **Center Contact Material:** Brass
- **Connector Style:** SMP
- **Connector Type:** Plug, Male Pin
- **Contact Termination:** Solder
- **Fastening Type:** Snap-On
- **Frequency:** 26 GHz
- **Impedance:** 50Ohm