# 20-120RP-S
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 20-120RP-S
- **Manufacturer:** TTM Technologies, Inc.
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** Attenuators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/20-120rp-s
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/20-120rp-s#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Frequency Range:** 0 Hz ~ 4 GHz
- **Impedance:** 120 Ω
- **Power (Watts):** 20W