# 1812J6K00221KXT
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 1812J6K00221KXT
- **Subcategory:** Ceramic Capacitors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/1812j6k00221kxt
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/1812j6k00221kxt#rfq
- **Applications:** General Purpose
- **Capacitance:** 220 pF
- **Mounting Type:** Surface Mount, MLCC
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Size:** 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
- **Temperature Coefficient:** X7R
- **Thickness (Max):** 0.098" (2.50mm)
- **Tolerance:** 卤10%
- **Voltage:** 6000V (6kV)