# 1812D330J302KHT
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 1812D330J302KHT
- **Manufacturer:** Knowles / Syfer
- **Category:** Capacitors
- **Subcategory:** Ceramic Capacitors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/1812d330j302kht
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/1812d330j302kht#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/17/63/-1/1763-1087-6-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** General Purpose
- **Capacitance:** 33 pF
- **Features:** High Temperature
- **Mounting Type:** Surface Mount, MLCC
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 200°C
- **Size:** 0.180" L x 0.125" W (4.57mm x 3.18mm)
- **Temperature Coefficient:** C0G, NP0
- **Thickness (Max):** 0.065" (1.65mm)
- **Tolerance:** 卤5%
- **Voltage:** 3000V (3kV)