# 1812B823J101CT
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 1812B823J101CT
- **Manufacturer:** Walsin Technology
- **Category:** Capacitors
- **Subcategory:** Ceramic Capacitors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/1812b823j101ct
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/1812b823j101ct#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** General Purpose
- **Capacitance:** 0.082 碌F
- **Mounting Type:** Surface Mount, MLCC
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Size:** 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
- **Temperature Coefficient:** X7R
- **Thickness (Max):** 0.053" (1.35mm)
- **Tolerance:** 卤5%
- **Voltage:** 100V