# 175101-R2-12.00
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 175101-R2-12.00
- **Manufacturer:** Amphenol RF
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Coaxial Cables (RF)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/175101-r2-12-00
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/175101-r2-12-00#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/56/23/95/562395-ACX2122-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **1st Connector:** N-Type Plug
- **1st Connector Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **1st Contact Gender:** Male
- **2nd Connector:** N-Type Plug
- **2nd Connector Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **2nd Contact Gender:** Male
- **Cable Type:** Hand Formable .141
- **Color:** Gray
- **Length:** 12.00" (304.80mm)
- **Overall Impedance:** 50 Ω