# 15M5021CT
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 15M5021CT
- **Manufacturer:** Staco Energy Products Company
- **Category:** Test and Measurement
- **Subcategory:** Equipment - Variable Transformers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/15m5021ct
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/15m5021ct#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Constant Current Load:** 28A (7.8kVA)
- **Input Type:** Terminals
- **Output Type:** Terminals
- **Size:** 20.000" L x 14.120" W x 15.500" H (508.00mm x 358.65mm x 393.70mm)
- **Type:** Panel Mount
- **Voltage:** 240VAC, 280VAC