# 15M1510CT-3
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 15M1510CT-3
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/15m1510ct-3
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/15m1510ct-3#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Constant Current Load:** 15A (7.26kVA)
- **Input Type:** Terminals
- **Output Type:** Terminals
- **Size:** 8.310" L x 7.250" W x 22.620" H (211.07mm x 184.15mm x 574.55mm)
- **Type:** Panel Mount
- **Voltage:** 240VAC, 280VAC