# 15M1210BCT-2
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 15M1210BCT-2
- **Manufacturer:** Staco Energy Products Company
- **Category:** Test and Measurement
- **Subcategory:** Equipment - Variable Transformers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/15m1210bct-2
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/15m1210bct-2#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Constant Current Load:** 12A (2.88kVA)
- **Input Type:** Terminals
- **Output Type:** Terminals
- **Size:** 7.440" L x 7.250" W x 17.630" H (188.98mm x 184.15mm x 447.80mm)
- **Type:** Panel Mount
- **Voltage:** 120VAC, 240VAC