# 152.25X1.25DPO
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 152.25X1.25DPO
- **Manufacturer:** Kenco Label & Tag
- **Category:** Labels, Signs, Barriers, Identification
- **Subcategory:** Labels, Stickers, Decals - Blank
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/152-25x1-25dpo
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/152-25x1-25dpo#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** White
- **Label Type:** Die Cut
- **Length:** 2.250" (57.15mm) 2 1/4"
- **Material:** Paper
- **Width:** 1.250" (31.75mm) 1 1/4"