# 15050VA-24M-ET-00
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 15050VA-24M-ET-00
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/15050va-24m-et-00
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/15050va-24m-et-00#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 254.3 CFM (7.12m³/min)
- **Bearing Type:** Ball
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Features:** Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
- **Noise:** 58.0dB
- **Power (Watts):** 19.2 W
- **RPM:** 3350 RPM
- **Size:** Rectangular/Rounded - 172.7mm L x 150mm H
- **Static Pressure:** 0.663 in H2O (165.1 Pa)
- **Termination:** 3 Wire Leads
- **Voltage:** 24VDC
- **Width:** 50.80mm