# 15025PA-12J-AA-00
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 15025PA-12J-AA-00
- **Manufacturer:** NMB Technologies
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** DC Brushless Fans (BLDC)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/15025pa-12j-aa-00
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/15025pa-12j-aa-00#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Bearing Type:** Ball
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Features:** Auto Restart
- **Operating Temperature:** 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
- **Size:** Rectangular/Rounded - 172.7mm L x 150mm H
- **Termination:** 2 Terminals
- **Voltage:** 12VDC
- **Width:** 25.40mm