# 15-1919B-C
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 15-1919B-C
- **Manufacturer:** Qualtek
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Cable Ties - Holders and Mountings
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/15-1919b-c
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/15-1919b-c#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Black
- **For Use With:** Cable Ties up to 0.141" (3.6mm) Width
- **Material:** Nylon, UV Resistant
- **Mounting Type:** Screw, #10, Adhesive
- **Size:** 0.75" L x 0.75" W (19.1mm x 19.1mm)