# 14STRWHIGPT25
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 14STRWHIGPT25
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/14strwhigpt25
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/14strwhigpt25#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Cable Type:** Hook-Up
- **Jacket (Insulation) Diameter:** 0.117" (2.97mm)
- **Jacket (Insulation) Material:** Poly-Vinyl Chloride (PVC)
- **Jacket Color:** White
- **Length:** 25.00' (7.62m)
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Voltage:** 60V
- **Wire Gauge:** 14 AWG