# 14-CBSA-4.25X5.5X0.13
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 14-CBSA-4.25X5.5X0.13
- **Manufacturer:** Leader Tech Inc.
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Shields
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/14-cbsa-4-25x5-5x0-13
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/14-cbsa-4-25x5-5x0-13#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Height:** 0.130" (3.30mm)
- **Length:** 5.500" (139.70mm)
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Type:** Shield, 2-Piece
- **Ventilation:** Non-Vented
- **Width:** 4.250" (107.95mm)