# 14-18ML-SN-24
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 14-18ML-SN-24
- **Manufacturer:** Leader Tech Inc.
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/14-18ml-sn-24
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/14-18ml-sn-24#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Height:** 0.140" (3.56mm)
- **Length:** 2.500" (63.50mm)
- **Material:** Beryllium Copper
- **Plating:** Tin
- **Type:** Fingerstock
- **Width:** 0.180" (4.57mm)