# 135-331-JTW
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 135-331-JTW
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/135-331-jtw
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/135-331-jtw#rfq
- **Number of Terminations:** 2
- **Operating Temperature:** -65°C ~ 350°C
- **Power (Watts):** 3W
- **Resistance:** 330 Ω
- **Size:** 0.188" Dia x 0.500" L (4.78mm x 12.70mm)
- **Supplier Device Package:** Axial
- **Temperature Coefficient:** 20ppm/°C
- **Tolerance:** ±5%