# 130BCF6R
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 130BCF6R
- **Manufacturer:** TE Connectivity
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Power Line Filter Modules
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/130bcf6r
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/130bcf6r#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/87/26/37/8726375-CCM2169-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** General Purpose
- **Approval Agency:** CSA, UR, VDE
- **Configuration:** Two Stage
- **Current:** 130 A
- **Filter Type:** Three Phase (Delta)
- **Frequency:** 50/60Hz
- **Inductance:** 550µH
- **Mounting Type:** Chassis Mount
- **Operating Temperature:** -10°C ~ 50°C
- **Termination Style:** Threaded Post (M5)
- **Voltage:** 277 V