# 1304-38-SS
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 1304-38-SS
- **Manufacturer:** RAF Electronic Hardware
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Board Spacers, Standoffs
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/1304-38-ss
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/1304-38-ss#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Between Board Height:** 1.813" (46.04mm)
- **Diameter:** 0.380" (9.65mm)
- **Gender:** Female, Female
- **Length:** 1.813" (46.04mm)