# 13-30RH-SN-0.356
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 13-30RH-SN-0.356
- **Manufacturer:** Leader Tech Inc.
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/13-30rh-sn-0-356
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/13-30rh-sn-0-356#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Attachment Method:** Adhesive
- **Height:** 0.130" (3.30mm)
- **Length:** 0.356" (9.04mm)
- **Material:** Beryllium Copper
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 121°C
- **Plating:** Tin
- **Type:** Fingerstock
- **Width:** 0.300" (7.62mm)