# 12X12-6-F9469PC
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 12X12-6-F9469PC
- **Manufacturer:** 3M
- **Category:** Tapes, Adhesives, Materials
- **Subcategory:** Tape
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/12x12-6-f9469pc
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/12x12-6-f9469pc#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/15/32/31/15323155-3M10380-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Acrylic, 100MP
- **Backing, Carrier:** Polycoated Kraft Liner
- **Color:** Clear
- **Length:** 12.00" (304.80mm)
- **Tape Type:** Adhesive Transfer
- **Thickness:** 0.0040" (4.0 mils, 0.102mm)
- **Usage:** Attachment, High Temperature Applications
- **Width:** 12.00" (304.80mm)