# 12V-SB-CW-12M
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 12V-SB-CW-12M
- **Manufacturer:** Inspired LED, LLC
- **Category:** Optoelectronics
- **Subcategory:** LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/12v-sb-cw-12m
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/12v-sb-cw-12m#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/16/47/-1/1647-1021-1-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **CCT (K):** 6000K
- **CRI (Color Rendering Index):** 92
- **Color:** White, Cool
- **Configuration:** Linear Light Strip, Flexible
- **Height:** 1.50mm
- **Lens Type:** Flat
- **Luminous Flux @ Current:** 100lm (Typ)
- **Size:** 12000mm L
- **Type:** LED Engine
- **Viewing Angle:** 120°
- **Voltage:** 12V