# 1299-38-B-12
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 1299-38-B-12
- **Manufacturer:** RAF Electronic Hardware
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Board Spacers, Standoffs
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/1299-38-b-12
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/1299-38-b-12#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Between Board Height:** 1.500" (38.10mm) 1 1/2"
- **Color:** Clear
- **Diameter:** 0.380" (9.65mm)
- **Gender:** Female, Female
- **Length:** 1.500" (38.10mm) 1 1/2"