# 1279T-38-S
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 1279T-38-S
- **Manufacturer:** RAF Electronic Hardware
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Board Spacers, Standoffs
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/1279t-38-s
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/1279t-38-s#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Between Board Height:** 0.281" (7.14mm) 9/32"
- **Diameter:** 0.380" (9.65mm)
- **Gender:** Female, Female
- **Length:** 0.281" (7.14mm)