# 1278-38-S-12
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 1278-38-S-12
- **Manufacturer:** RAF Electronic Hardware
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Board Spacers, Standoffs
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/1278-38-s-12
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/1278-38-s-12#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Between Board Height:** 0.188" (4.78mm) 3/16"
- **Color:** Clear
- **Diameter:** 0.380" (9.65mm)
- **Gender:** Female, Female
- **Length:** 0.188" (4.76mm)