# 1256-38-S-26
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 1256-38-S-26
- **Manufacturer:** RAF Electronic Hardware
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Board Spacers, Standoffs
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/1256-38-s-26
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/1256-38-s-26#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Between Board Height:** 0.750" (19.05mm) 3/4"
- **Color:** Black
- **Diameter:** 0.380" (9.65mm)
- **Gender:** Female, Female
- **Length:** 0.750" (19.05mm) 3/4"