# 1210PC103KAT3A
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 1210PC103KAT3A
- **Subcategory:** Ceramic Capacitors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/1210pc103kat3a
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/1210pc103kat3a#rfq
- **Applications:** General Purpose
- **Capacitance:** 10000 pF
- **Mounting Type:** Surface Mount, MLCC
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Size:** 0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
- **Temperature Coefficient:** X7R
- **Tolerance:** 卤10%
- **Voltage:** 250V