# 1210J2000391FAT
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 1210J2000391FAT
- **Manufacturer:** Knowles / Syfer
- **Category:** Capacitors
- **Subcategory:** Ceramic Capacitors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/1210j2000391fat
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/1210j2000391fat#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** Automotive
- **Capacitance:** 390 pF
- **Mounting Type:** Surface Mount, MLCC
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Ratings:** AEC-Q200
- **Size:** 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- **Temperature Coefficient:** C0G, NP0 (1B)
- **Thickness (Max):** 0.079" (2.00mm)
- **Tolerance:** 卤1%
- **Voltage:** 200V