# 12032GA-24N-AA-00
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 12032GA-24N-AA-00
- **Manufacturer:** NMB Technologies
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** DC Brushless Fans (BLDC)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/12032ga-24n-aa-00
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/12032ga-24n-aa-00#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 33.1 CFM (0.927m³/min)
- **Bearing Type:** Ball
- **Fan Type:** Blower
- **Features:** Auto Restart
- **Noise:** 54.0dB
- **Operating Temperature:** 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
- **Power (Watts):** 11.52 W
- **RPM:** 2650 RPM
- **Size:** Square/Rounded - 120mm L x 120mm H
- **Static Pressure:** 1.040 in H2O (258.0 Pa)
- **Termination:** 2 Wire Leads
- **Voltage:** 24VDC
- **Width:** 32.00mm