# 1202-FNG-0032-0011-1
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 1202-FNG-0032-0011-1
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/1202-fng-0032-0011-1
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/1202-fng-0032-0011-1#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Height:** 0.126" (3.20mm)
- **Length:** 39.370" (1.00m)
- **Material:** Fluorosilicone Nickel Graphite
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 160°C
- **Type:** Gasket
- **Width:** 0.126" (3.20mm)