Part Number: 11925SA-12N-AA-D0 Manufacturer: NMB Technologies Category: Fans Subcategory: DC Brushless Fans (BLDC) Product URL: https://distyparts.com/product/11925sa-12n-aa-d0 RFQ URL: https://distyparts.com/product/11925sa-12n-aa-d0#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/85/08/15/8508158-12-11925SA-12M-EA-D0-ND.pdf Summary: 11925SA-12N-AA-D0 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by NMB Technologies and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: 11925SA-12N-AA-D0 is a dc brushless fans (bldc) from NMB Technologies. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Air Flow: 91.0 CFM (2.55m³/min) Bearing Type: Ball Fan Type: Tubeaxial Features: Auto Restart Noise: 37.0dB Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) Power (Watts): 2.88 W RPM: 2500 RPM Size: Square - 119mm L x 119mm H Static Pressure: 0.190 in H2O (47.3 Pa) Termination: 2 Wire Leads Voltage: 12VDC Width: 25.00mm Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/nmb-technologies Category Page: https://distyparts.com/category/fans-thermal-management/fans/dc-brushless-fans-bldc Canonical URL: https://distyparts.com/product/11925sa-12n-aa-d0