# 11925PB-B0L-EA-00
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 11925PB-B0L-EA-00
- **Manufacturer:** NMB Technologies
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** AC Fans
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/11925pb-b0l-ea-00
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/11925pb-b0l-ea-00#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 70.6 CFM (1.98m³/min)
- **Bearing Type:** Ball
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Noise:** 38.0dB
- **Operating Temperature:** 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
- **Power (Watts):** 11.00W
- **RPM:** 2700 RPM
- **Size:** Square - 119mm L x 119mm H
- **Static Pressure:** 0.160 in H2O (39.8 Pa)
- **Termination:** 2 Terminals
- **Voltage:** 200VAC
- **Width:** 25.50mm