# 11-S-32AF-SN-14.01
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 11-S-32AF-SN-14.01
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/11-s-32af-sn-14-01
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/11-s-32af-sn-14-01#rfq
- **Attachment Method:** Adhesive
- **Height:** 0.110" (2.79mm)
- **Length:** 14.010" (355.85mm)
- **Material:** Beryllium Copper
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 121°C
- **Plating:** Tin
- **Type:** Fingerstock
- **Width:** 0.320" (8.13mm)